Fotografas Vitalijus Liniovas

 

Ar aš gražiai atrodysiu nuotraukose?

Tokį klausimą girdėjau kaip pradedantis fotografas prieš 6 metus, tokį patį klausimą girdžiu ir dabar. Nuo pat pradžių darėsi smalsu, kodėl žmonės klausia būtent to pas profesionalų fotografą. Pradėjau skaityti daug informacijos ir straipsnių apie fotografiją. Klausinėjau įvairių dalykų ir pats. Bandydavau ir eksperimentavau, pakalbindavau įvairius žmones, juos fotografuodamas mokiausi.

Įsigijau savo pirmąsias studijines šviesas, mano kambarys tapo mano studija. Fotografavau viską – nuo paprasčiausių daiktų iki portretų. Kai rezultatai pradėjo džiuginti mane patį, pabandžiau ir patį sudėtingiausią erotinės fotografijos žanrą.

Apima geras jausmas, kai žmogus šypsosi ir būna laimingas pamatęs bendrą sukurtą rezultatą. Tas užveda mane patį, taip ir norisi fotografuoti vis daugiau ir daugiau, geriau ir geriau. Šypsenų ir geros nuotaikos ieškojimas paskatino mane ieškoti gražių emocijų, taip tapau vestuvių fotografas. Buvau tam jau pasiruošęs, žinodamas kokia atsakomybė slegia fotografo pečius fiksuojant gražiausias dviejų žmonių akimirkas.

Fotografas kruiziniuose laivuose

Be kasdieninio darbo, vestuvių fotografavimas labiausiai džiugino ir dirbant fotografu kruiziniame laive. Ir ten girdėdavau tą patį klausimą – ar aš atrodysiu gražiai? Kad galėčiau fotografuoti vestuves laive, reikėjo praeiti specialius mokymus ir seminarus, kuriems metodiką ruošė žinomi pasaulyje fotografai. Po jų gaunami rezultatai stulbino ir mane patį.

Beje, kasdieniniame darbe laive dar dažniau girdėdavau šį klausimą. Nesumeluosiu sakydamas, kad vos vienas kitas iš kelių tūkstančių keleivių to neklausdavo. Nesunku būdavo įtikinti, kai puikiai žinojau koks bus rezultatas. Žmonių šypsenos pamačius savo nuotraukas atpirkdavo visus kasdieninius rūpesčius.

Visada stengiausi išlikti fotografas ir laisvalaikiu. Praktiškai visur imdavau fotoaparatą su savimi. Egzotiška gamta, ryškios spalvos, įdomūs charakteringi žmonės aplink. Nors ir nepasiėmęs fotoaparato viską „fotografuoju“ akimis. Ir ten, ir čia. Visada galvoje sukasi kompozicija, ekspozicija ir kiti dalykai.

Vienas iš smagiausių dalykų mano veikloje yra tada, kai tave žmonės pakviečia vėl ir vėl juos fotografuoti. Ar tai būtų jaunieji, gimus ir krikštijant vaikui, ar žmonės patenkinti rezultatu sugalvoję įgyvendinti kitas savo idėjas – visada gerai jaučiuosi jausdamas pasitikėjimą.

Iš patirties žinau, kad būti modelio vietoje yra ypatingai sunku. Todėl ir mokiausi daug kaip atpalaiduoti žmogų, kaip jį nuteikti gerai nuotraukai. Labai daug žinių sukaupta apie pozavimo ypatumus, kad žmonės atrodytų elegantiškai ir tuo pačiu natūraliai.

Todėl tvirtai galiu atsakyti į klausimą – taip, kai jus fotografuosiu, jūs atrodysite puikiai.

 

FOTO PASLAUGŲ UŽSAKYMAS: +370 618 86087
Dirbu visoje Lietuvoje!